SİTE İÇİ ARAMA

CAMS Bilgilendirme ve Başvuru

CAMS SERTİFİKA PROGRAMI

Türkiye'deki mali suçları önleme uzmanlarının, mesleki bilgilerini, becerilerini, mali suçları ve aklamayı tespit etme ve önleme üzerine olan deneyimlerini geliştirmelerinin yanı sıra, bir uyum kültürü oluşturmalarını ve sürdürmelerini sağlayacak olan CAMS® sertifika süreci devam ediyor.

 

İFE & ACAMS ve  CAMS Sertifikası Hakkında

2001 yılında kurulan Karapara Aklamayı Önleme Sertifikalı Uzmanlar Birliği (ACAMS) ve 2010 yılında kurulan  iFE  İstanbul Finans Enstitüsü  , CAMS Sertifikasını  Türkiye'de vermek üzere ortak olmuşlardır.
İFE®, finansal okuryazarlık misyonu ile finans alanında profesyonel finans eğitimleri ile uluslararası yetkinliklerde insan kaynağının yetişmesi ve gelişmesine katkı sunmak amacı ile hizmet veren kurumdur.
ACAMS, karapara aklamayı önleme alanındaki profesyonellere yönelik önde gelen üyelik organizasyonudur. ACAMS'ın misyonu, dünya çapında karapara aklamanın ve diğer mali suçların tespiti ve önlenmesine adanmış kişilerin mesleki bilgi, beceri ve deneyimlerini ileri standartlarda  geliştirmektir.
CAMS® , karapara aklama tespiti, önlenmesi ve uygulanmasında yetenek ve uzmanlık için titizlikle test uygulaması yapan uluslararası kabul görmüş bir sınavdır. Sınavı geçen her kişi, AML alanında bir otorite olarak belirtilen Sertifikalı Karapara Aklamayı Önleme Uzmanı (CAMS ® ) olur.


CAMS Sertifikası:

 • Kurumunuzun AML alanında uzmanlık bilgisine sahip olduğunu gösterir.
 • CAMS, denetleyici , düzenleyici kurumlar ve finansal hizmetler sunanlar tarafından AML sertifikalarının bir ölçütü olarak kabul edilmektedir.
 • Kurumunuzun  Karapara Aklama işlem riskinin en aza indirmesine yardımcı olabilir.
 • CAMS Sertifikası meslektaşlarınızın ortak bir AML bilgisini paylaşmalarını ve sürdürmelerini sağlar.
 • Çalışanlarınızın becerilerini yükseltir. Sertifika sınav hazırlığı süreci ve devamında sağlanan sürekli eğitim, çalışanlarınızın becerilerinin ve bilgisinin güncel kalmasını sağlar.
 • CAMS sertifikalı bir ekibe sahip olmak, AML programınıza büyük bir güvenilirlik kazandırır Böylece düzenleyici  ve denetleyici kurumların gözünde pozitif etki yaratır.
 • CAMS Sertifikası mali suç tespit ve önleme tekniklerinin daha iyi anlaşılması yoluyla mesleki değerleri artırır.
 • Kurumunuzu  karapara aklama tehditlerinden korumak ve finansal suç risklerini en aza indirmek için uzmanlık bilgisine sahip olurlar.


CAMS SINAVINA HAZIRLANMA

CAMS sınavı kapsamlı bir hazırlık gerektirir. Ama biz, yolun her adımında sizlere yardımcı olmak için yanınızdayız. Sertifika hazırlık programlarımız size sınavlara uygun şekilde hazırlanmanız için gereken her şeyi sağlar.
CAMS e-öğrenme çevrimiçi kurs, kendi kendine tempolu bir öğrenme seçeneğidir. Çevrimiçi eğitim kursu size şunları sağlar:

 • Boş zamanlarınızda katılın, seyahatte, evde , işte.
 • Kursu bölümler halinde dinleyin ve gerektiğinde geri dönüp tekrar, gözden geçirin.
 • Ofisinizden veya evinizden giriş yapın.


CAMS sınıfiçi eğitimler , CAMS eğitmenleri tarafından verilen eğitimler  sınava etkili bir hazırlanmayı sağlayacaktır. İFE Sınıf içi eğitimlerle CAMS sınavına hazırlık aşamanızı güçlendirecektir.

Nasıl Başlanır

 1. Talebinizi Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir ye iletin.
 2. Tarfınıza gönderilecek formlar ile birlikte başvurunuzu oluşturun
 3. Ödemenizi, başvuru formunuzu ve talep edilen belgelerinizi gönderin.
 4. Ödemenin ve belgelerin bize ulaşmasının  ardından, tüm hazırlık materyallerinizi CAMS eLearning kursu ile birlikte bulacağınız ACAMS LMS'ye erişiminizi sağlayacağız.
 5. Başvurunuz onaylandıktan sonra size verilen Sınav Giriş Kodunu kullanarak dilediğiniz zaman belirlenecek sınav merkezlerinde (İstanbul-Ankara-İzmir) gireceğiniz sınav için hazırlıklarınızı yapın. (Sınav kodunuz 6 ay boyunca geçerli olacak ve altıncı ayın sonunda sınava girmeniz gerekmektedir) ,


CAMS Uygunluk Gereklilikleri ve ACAMS Üyeliği CAMS Sınavına katılmak
CAMS Sınavına girmek isteyen adaylar, 3 referans sağlamanın yanı sıra, karapara aklama karşıtlığı alanında eğitim, diğer mesleki belge ve mesleki tecrübeye dayalı en az 40 ön eleme kredisine  sahip olmalıdır.
Aşağıdaki tablo sınav uygunluğuna ilişkin ACAMS kredi sistemini göstermektedir.

EĞİTİM :

Ön Lisans                                                                                                          10 kredi
Lisans                                                                                                               20 kredi
Yüksek Lisans / Doktora / veya Eşdeğer
30 kredi
(Destekleyici belgeler sunulan bilgilerle eşleşmelidir.)

MESLEKİ DENEYİM (Her yıl, para aklamayla mücadele birimi (Uyum / Risk Yönetimi)  veya bir finans kurumundaki ilgili görevlerde tam zamanlı deneyim. Mesleki deneyim 3 yılla sınırlıdır.)                  10 kredi / yıl

PROFESYONAL SERTİFİKA (SMMM, CPA, , CFE, CPE, CIA,
/ AML, FINRA Serisi, vb                                                                                     10 kredi / sertifika
ACCA Üyeliği (Yeminli Mali Müşavir) ACCA
30 krediSEMİNER / KURS (Karapara aklamayı önleme ve / veya ilgili konularda konuyla ilgili bir kursa / seminere / web seminerine / konferansına / eğitim ve / veya eğitim oturumuna katılım  Saat başına 1 kredi

Toplam Kredi Sayısı ____(en az 40 Kredi zorunludur)


CAMS SINAVI


CAMS sınavı 120 çoktan seçmeli ve çoktan seçmeli sorulardan oluşmakta ve sınav süresi 3.5 saattir. 120 sorudan 75 tanesinin doğru yanıtlanması gerekmektedir . (62,5% Geçer başarı). Yanlış / Doğru oranı olmadığı için bütün soruları tahmin etmenin herhangi bir riski yoktur.

ÜCRET

Özel Kurumlar

Kamu Kurumları

KDV Hariç

KDV Dahil

KDV Hariç

KDV Dahil

CAMS Sınav Ücreti-Eğitim ve Çalışma Materyalleri

$1.695,00

$2.000,10

$1.295,00

$1.528,10

ACAMS Üyelik (1 Yıllık)

$295,00

$348,10

$195,00

$230,10

TOPLAM

$1.990,00

$2.348,20

$1.490,00

$1.758,20

Sınıf içi Eğitim

$485,00

$572,30

$485,00

$572,30

Toplam Tutar (USD)

$2.475,00

$2.920,50

$1.975,00

$2.330,50

Ödemeler TCMB Döviz Alış Kuru karşılığı TL olarak yapılabilir.

 

Sınıf içi Eğitim Tarihi : 11 Nisan 2020 | Swissotel The Bosphorus İstanbul

İletişim

İFE İstanbul Finans Enstitüsü
T: 0212 322 0444 - 0850 302 0433  e posta : Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 


Haberler

Bizi Takip Edin

Site Mahallesi, Kerim Sokak, No: 27/14 Ümraniye 34760 İstanbul

0212 322 0444 - 0850 302 0433

ife [@] ife.com.tr