CAMS Sertifikasyonu Türkiye Lansmanı

ACAMS ve IFE, Türkiye’de Karaparanın Aklanması ve Mali Suçların Önlenmesi ortamını değiştirmek için güçlerini birleştirdi !

İstanbul – 04 Mart 2019 – Karapara Aklamayı Önleme Sertifikalı Uzmanlar Birliği (ACAMS), Mayıs 2019’da başlayarak, İstanbul Finans Enstitüsü (İFE) ile, amiral gemisi olan Karapara Aklamayı Önleme Uzmanlık Sertifikası’nı (CAMS) Türkiye’de vermek üzere ortak olacak. Ortaklık, Türkiye’deki mali suçları önleme uzmanlarının, mesleki bilgilerini, becerilerini, mali suçları ve aklamayı tespit etme ve önleme üzerine olan deneyimlerini geliştirmelerinin yanı sıra, bir uyum kültürü oluşturmalarını ve sürdürmelerini sağlayacaktır.

CAMS Sertifikası, karapara aklama tehditleri ve finansal suç riskleri üzerine, risk temelli yaklaşımda bir standartlık oluşturulmasına yardım eder. CAMS Sertifikası artık finansal piyasalarında istikrarlı bir büyüme görülen Türkiye’de de verilmeye başlanacak.

ACAMS Avrupa Başkanı Angela Salter, “Ekonomik büyüme ve küresel olarak uyum üzerine detaylı incelemelerin artması, Türkiye’deki karapara aklamayı önleme ve mali suçların önlenmesi, uzmanlarına güçlü bir talep oluşmasına zemin hazırladı” dedi.

IFE Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Altay, “Bu ortaklık koşulları altında, Karaparanın Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesi ile ilgili düzenleyici otoriteler ve MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurulu) gibi önde gelen kamu kurumları ile işbirliği içinde eğitimler yapılacak” dedi.

Altay, “İFE’deki misyonumuz, karapara aklamayı ve mali suçları önleme üzerine acil küresel sorunları ele almak için CAMS gibi uluslararası kabul görmüş sertifikaları sunarak, uzmanlaşmış bir insan kaynağı yetenek havuzu oluşturmak” olduğunu belirterek; “Geçmişte caydırıcı olan, iletim/sunulma aracı ve sertifika eğitim programlarının yüksek maliyetli olmasıydı ve şimdi bu konu ACAMS ile yapılan ortaklık ile ele alınıyor. Bu aynı zamanda Türkiye’nin küresel bir finans merkezi olma hedefi için de iyi olacaktır” dedi.

ACAMS, Amerika Birleşik Devletleri merkezli, misyon odaklı bir eğitim sağlayıcısı olan Adtalem Global Education’ın bir parçasıdır.

Association of Certified Anti-Money Laundering Specialists® (ACAMS®) Hakkında :

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir global eğitim sağlayıcısı olan Adtalem Global Education’ın (NYSE: ATGE) bir üyesidir. ACAMS, suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi (AML) ve çok çeşitli sektörlerden mali suçlar uzmanlarının bilgi ve becerilerinin artırılması üzerine kendini adamış en büyük uluslararası üyelikli organizasyondur. CAMS sertifikası, dünya çapındaki uyumluluk uzmanları arasında en çok tanınan AML sertifikasyonlarından biridir. Daha fazla bilgi için acams.org adresini ziyaret edin. .

Adtalem Global Education Hakkında:

Adtalem Global Education’ın amacı, öğrencileri hedeflerine ulaştırma, başarılı olmaları ve küresel topluluğumuza ilham verici katkılarda bulunmaları için onları güçlendirmektir. Adtalem Global Education Inc. (NYSE: ATGE, S&P MidCap 400 Index üyesi) öncü eğitim sağlayıcılarındandır ve Adtalem Educacional do Brasil’in (IBMEC, Damasio ve Wyden kurumları), Karayip Tıp Okulu Amerikan Üniversitesi’nin, AML Sertifikalı Uzmanları Birliği’nin, Becker Professional Education’ın, Chamberlain Üniversitesi’nin, EduPristine’nin, Ross Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ross Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin ana kuruluşudur. Daha fazla bilgi için lütfen adtalem.com adresini ziyaret ediniz.

IFE İstanbul Finans Enstitüsü® Hakkında:

IFE, finans eğitimi alanında saygın kurumlardan biridir ve kişiye özel eğitimleri, finansal okuryazarlığa katkıları ve sosyal finans alanındaki çalışmaları için iyi bilinen bir markadır. IFE, uluslararası alanda başarılı akademisyenlerin ve profesyonellerin deneyimini bir araya getirir ve hem kamu hem de özel sektöre yüksek kaliteli, ilgili ve isteğe bağlı eğitim programları sunar.

Finans sektöründe önemli yeri olan IFE, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin gelişimine de aktif olarak destek veriyor ve katkıda bulunuyor. istanbulinstituteoffinance.com